Kontrast    widok kontrastowy widok standardowy
Rozmiar
pl gb

„Wolność jest w nas – świadectwa solidarności” – inicjatywa objęta patronatem Instytutu Dziedzictwa Solidarności

Instytut Dziedzictwa Solidarności objął patronatem inicjatywę „Wolność jest w nas – świadectwa solidarności”, która na przestrzeni lat rejestrowała rozmowy ze świadkami historii o wolności i solidarności.

„Wolność jest w nas – świadectwa solidarności” – inicjatywa objęta patronatem Instytutu Dziedzictwa Solidarności

MicrosoftTeams-image (1).png

Na łamach portalu wolnoscjestwnas.pl można wysłuchać świadectw takich legendarnych postaci jak Anna Walentynowicz czy ksiądz infułat Zdzisław Król.

Prezentowane rozmowy nie mają formy oficjalnych wypowiedzi. To różnorodne rozmowy, często nagrywane w pracy lub w domu, z inspirującymi osobami, które nie bały się kroczyć własnymi ścieżkami i pozostawiły po sobie niezwykłe świadectwo godne naśladowania. Są to głosy świadków, którzy ponosili w życiu wysokie koszty za obronę tego, w co wierzą, dlatego potrafią rozmawiać szczerze i opowiadać także o sprawach trudnych. Doświadczali prób, które pozwoliły im poznać samych siebie i być sobą, przełamywać bariery, żyć pełnią, a niekiedy zdobyć wolność wewnętrzną, o jakiej inni potrafią tylko marzyć.

Instytut Dziedzictwa Solidarności serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatym zbiorem inspirujących rozmów udostępnionych w ramach projektu „Wolność jest w nas – świadectwa solidarności” pod adresem  www.wolnoscjestwnas.pl

Patronat.png

© 2019 Instytut Dziedzictwa Solidarności 

sekretariat@ids1980.pl · +48 888 804 327